Charita

Diecézní charita pomohla v Peru s nákupem generátoru kyslíku pro pacienty s těžkým průběhem covid-19

Publikováno
13. 4. 2021
Charita
Diecézní charita Plzeň z darů věnovaných laskavými dárci na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí přispěla na pořízení generátoru na výrobu kyslíku pro Centrální regionální nemocnici ve městě Iquitos v Peru. Přístroj nezbytný pro pacienty v těžkém stavu při pandemii covid-19 pořídil pro nemocnici Apoštolský vikariát Iquitos. Diecézní charita Plzeň na jeho nákup odeslala částku 1 607 USD, tedy necelých 36 tisíc Kč.

V Centrální regionální nemocnici ve městě Iquitos dosud fungovaly čtyři přístroje tohoto typu. Nemocnici je daroval Apoštolský vikariát Iquitos. Stávající generátory kyslíku však už nestačí na zajištění péče pro všechny pacienty v těžkém stavu ze spádových oblastí a také už nedosahují požadovaného výkonu. Apoštolský vikariát spolu s Charitou Iquitos tak požádal všechny partnery o pomoc. Diecézní charita Plzeň na tuto spolupráci uvolnila prostředky laskavých dárců věnovaných na pomoc v Jižní Americe. Pořizovací cena přístroje činí téměř 1,5 milionu Kč. K dorovnání nákupní ceny i při započtení darů partnerských organizací vydal Apoštolský vikariát většinu svých rezerv.

Další projekty diecézní charity v Iquitos
Diecézní charita v chudém amazonském městě Iquitos přístupném pouze letadlem a lodí již několik let realizuje projekt Adopce na dálku – tedy podporu dětí ohrožených chudinskými poměry zejména s cílem dosažení jejich základního vzdělání. Nově zde spustila také projekt podporující ohrožené nezletilé matky a jejich děti formou potravinové, materiální a právní pomoci. I v péči o nezletilé maminky je důležitým cílem dosažení jejich vzdělání, které jim umožní budoucí samostatnost.

Diecézní charita Plzeň se do pomoci při pandemii covid-19 v Jižní Americe zapojila i v minulém roce. Na jaře roku 2020 pomohla zhruba 44 tisíci Kč Pastorační a sociální charitě Beni v Bolívii spravující Centrum zdraví ve městě Trininadu s urychleným financováním ochranných prostředků, na něž bolívijská charita neměla finance. (Více ve článku ZDE.)

Nový web humanitární pomoci
Za účelem větší informovanosti veřejnosti zřídila Diecézní charita Plzeň samostatný web Humanitární pomoc, kde bude soustřeďovat veškeré své aktivity a výzvy pro humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí.

Jak pomoci
Máte-li zájem podpořit neodkladnou humanitární a rozvojovou pomoc Diecézní charity Plzeň v Jižní Americe, můžete přispět na Transparentní účet DCHP: 277850809/0300 a do poznámky připište POMOC JA.

Jménem potřebných děkujeme.
Diecézní charita Plzeň

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás