Při slavnostním otevření jezuitského kostela v Klatovech ocenil plzeňský biskup klatovského starostu

Publikováno
18. 5. 2021
Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech je po tříleté rekonstrukci opět otevřen.


Slavnostní bohoslužbu, při které požehnal nově otevřenému kostelu, celebroval 17. května plzeňský biskup Tomáš Holub. Kázáním posloužil emeritní biskup František Radkovský, který hostům krátce nastínil historii města Klatovy i jezuitského kostela. 
V závěru slavnostní bohoslužby, jíž se účastnili čeští i moravští biskupové, předal biskup Tomáš Holub ocenění klatovskému starostovi Mgr. Rudolfu Salvetrovi.Mgr. Rudolf Salvetr se narodil v roce 1964, vystudoval Pedagogickou fakultu ZČU.
Poté působil jako učitel na Klatovsku a poté jako ředitel Masarykovy ZŠ v Klatovech.
Od roku 2006 až dosud působí jako starosta města Klatovy. V komunální politice od roku 1998, v krajské politice od roku 2008, v současné době je náměstkem hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu.
Je ženatý, má dva syny a jednu vnučku. Je celoživotní aktivní sportovec, především hraje basketbal a lyžuje. Rudolf Salvetr je velký klatovský a šumavský patriot. Ocenění navrhl klatovský farář P. Jaroslav Hůlle:
„Klatovský starosta  v našem městě pomáhá, kde může. Jeho zájem o občany našeho města pociťuje i naše farní společenství. Vděčnost za jeho péči i o nás chceme vyjádřit předáním tohoto ocenění.“

důvodu stále probíhající opravy oltáře a kazatelny bude kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce plně otevřen v druhé polovině července tohoto roku, kdy by rovněž měly začít prohlídky tohoto kostela.

Záznam bohoslužby, kterou přímým přenosem vysílala televize FILMpro:Více o projektu "Jezuitský kostel v Klatovech", spolufinancovaném Evropskou unií, se dočtete ZDE.
Fotil Jiří Strašek.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás