Katedrála sv. Bartoloměje

Dětský sbor Špačci, vznikající při plzeňské katedrále sv. Bartoloměje, přijímá nové členy

Publikováno
5. 8. 2021
Katedrála sv. Bartoloměje
Nový dětský sbor Špačci, který bude svým zpěvem zdobit vybranou liturgii v katedrále sv. Bartoloměje, zve do svých řad nové členy ve věku od 3 do 18 let. Není třeba se bát, zpívat se naučí každý.

První setkání dětského sboru Špačci po prázdninové pauze proběhne v úterý 7. září od 14:00 do 15:30 na faře (Františkánská 11, Plzeň).

Každý hlas je vítán. Noví zájemci o zpěv ve sboru se mohou hlásit na adrese noskova.blanka@gmail.com

Dětský sbor Špačci založili manželé Blanka a Aleš Noskovi.
Blanka Nosková 
se aktivně věnuje zpěvu, její manžel Aleš Nosek působí jako regenschori v katedrále sv. Bartoloměje. (Rozhovor s Alešem Noskem o práci regenschoriho i o jeho cestě k toumto povolání si můžete přečíst ZDE.)

Blanka Nosková zve všechny zájemce do dětského sboru:
„Dětský sbor Špačci sv. Bartoloměje jsme se rozhodli založit v březnu roku 2020; pěvecké těleso, složené z krásných dětských hlasů, které by v budoucnu mohlo doprovodit vybranou liturgii v katedrále, totiž v Plzni dosud chybělo. 

Jak tomu bývá, začátky nebyly jednoduché. Na první zkoušce se sešlo 8 dětí, vzápětí jsme se ale dozvěděli o zákazu shromažďování z důvodu šířícího se nového viru. Ale co nás nezlomí, to nás posílí – své nadšení do nového hudebně-výchovného projektu jsme si uchovali a po letních prázdninách jsme znovu a s odhodláním začali zkoušet v počtu 10 dětí ve věku od 2 do 10 let. Dokud nám v tom další lockdown znovu nezabránil.  Nyní se už opět pravidelně scházíme a plánujeme letní soustředění.

Jsme pestrá skupina, kterou baví zpívat a být spolu. Na zkouškách, které máme ve školním roce každé úterý od 14:00 do 15:30 na faře ve Františkánské ulici, je vždy veselo. Učíme se správně používat náš nástroj-hlasivky, dýchat jako zpěváci, vytleskávat či vydupávat nejrůznější rytmy, učíme se písně a skladby s duchovní tematikou a moc se těšíme, až je zazpíváme při mši svaté! Srdečně zveme další děti mezi nás! Není čeho se bát, zpívat naučíme.“

Na nové zpěváky se těší Blanka a Aleš Noskovi.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás