Aktuality a zajímavosti

Obrázek novinky
10. 04. 2024

Biskup Tomáš Holub přednášel na Západočeské univerzitě

Přednáška na téma "Svatá válka neexistuje (ačkoli množí tvrdí opak)" se uskutečnila v budově Pedagogické fakulty ZČU v Plzni. V zaplněné přednáškové aule mohli příchozí po přednáškové části s biskupem Tomášem také vést diskuzi a pokládat otázky.
Obrázek novinky
09. 04. 2024

Tepelský opat slavil Slavnost Navštívení Páně i svou sedmdesátku

8. dubna slavil mši svatou v tepelském klášterním kostele opat místních premonstrátů Filip Zdeněk Lobkowicz. O Slavnosti Navštívení Páně, která byla na tento den přesunuta ze Svatého týdne, slavil s početnými hosty své sedmdesáté narozeniny.
Obrázek novinky
včera

Biskup Tomáš podpořil sbírku pro Ukrajinu

Sbírku spustil začátkem dubna vicehejtman Jihočeského kraje František Talíř ve spolupráci s organizací Paměť národa. Vybírají prostředky na nákup vozu, který by pomohl dopravovat padlé ukrajinské vojáky z fronty domů k jejich blízkým.
Obrázek novinky
08. 04. 2024

Biskup Tomáš zakončil vizitaci farnosti Loket.

Mší svatou slouženou ve farním kostele sv. Václava v Lokti zakončil biskup Tomáš Holub pravidelnou vizitaci místní farnosti.
Obrázek novinky
Diecézní synoda 2024 –⁠ 2026
23. 03. 2024

V Liticích se poprvé sešli delegáti diecézní synody

V sobotu 23. března absolvovali delegáti a delegátky diecézní synody první informační a formační setkání. Celodenní program, kterým provázeli oblát Vlastimil Kadlec a Petra Koňaříková z Pastoračního centra, byl zaměřený především na seznámení se s posláním synody a způsobu práce delegátů. Ti si mohli například nanečisto vyzkoušet, jak komunikovat a diskutovat ve skupinkách, k tomu každé skupince pomáhal facilitátor.
Obrázek novinky
03. 04. 2024

Vyšel dubnový Zpravodaj plzeňské diecéze

Zde najdete dubnové vydání Zpravodaje plzeňské diecéze. Najdete v něm například pokračování seriálu "Rok s modlitbou Otče náš", tentokrát zamyšlení na pasáž "Přijď království tvé" nebo ohlédnutí za dva roky trvající pomoci Diecézní charity Plzeň Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům. Nechybí ani novinky z diecézní synody, rubrika "Co na to Písmo" P. Pavla Větrovce nebo okénko pro děti s ilustrací Báry Švédové.
Obrázek novinky
28. 02. 2024

Biskup Tomáš v rozhovoru pro ekonomický portál Roklen 24

Biskup Tomáš Holub hovoří nejen o financování církve, ale také o duchovních otázkách a etickém aspektu hospodaření. Celý rozhovor s redaktorkou Lenkou Dvořákovou najdete v odkazu, který uvádíme níže.
Obrázek novinky
31. 01. 2024

Z únorového diáře biskupa Tomáše

Obrázek novinky
01. 01. 2024

Z lednového diáře biskupa Tomáše

Obrázek novinky
23. 12. 2023

Biskup Tomáš byl hostem Ecclesia Podcast

ANOTACE PODCASTU: Od jara 2023 se v plzeňské diecézi v návaznosti na papežskou exhortaci Amoris laetitia otevřel prostor pro přijímání svátostí pro rozvedené, kteří žijí v novém svazku. Doprovázejícími na této cestě jsou plzeňský biskup Tomáš Holub a jím vybraní kněží, takzvaní misionáři milosrdenství. Ti mají během ročního setkávání připravit zájemce na to, aby mohli opět přijmout svátost smíření a následně eucharistii. Podobnou praxi podle Tomáše Holuba zavedou v budoucnu i jiní tuzemští biskupové. On sám se inspiroval desítkami biskupů z celého světa, kteří změnu zavedli. Na jeho postup nedávno zareagoval kardinál Dominik Duka, který zaslal do Vatikánu několik dotazů. Jak na ně papež František odpověděl? Ovlivní nová praxe pohled katolické církve na mimomanželský intimní život? A co dalšího má biskup v plánu? Na to vše odpoví v této epizodě biskup plzeňské diecéze Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D.
Obrázek novinky
14. 12. 2023

Biskup Tomáš Holub promluvil před zastupitelstvem města Plzně

Zde přinášíme celé znění promluvy biskupa Tomáše Holuba na předvánočním zasedání plzeňského zastupitelstva, které proběhlo 14. prosince v zasedací síni magistrátu.
Obrázek novinky
05. 12. 2023

Z prosincového diáře biskupa Tomáše

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás