Aktuality a zajímavosti

Obrázek novinky
23. 05. 2024

Reportážní ohlédnutí za výročím kardinála Berana a prof. Skalického

Papežská kolej Nepomucenum v Římě hostila kolokvium o kardinálu Beranovi, který před 55 lety v této koleji prožil poslední chvíle svého života. Své zkušenosti předal kardinál Marcello Semeraro z Dikasteria pro svatořečení, ale i prof. Karel Skalický, který zde zároveň oslavil své devadesátiny. V reportáži TV NOE uslyšíte také plzeňského biskupa Tomáše Holuba a hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka.
Obrázek novinky
10. 05. 2024

Den Plzeňské Madony 2024

Přijďte společně oslavit 31. výročí založení plzeňské diecéze na Den Plzeňské Madony, který se uskuteční v pondělí 27. května 2024 od 18 hodin v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Biskup Tomáš Holub během bohoslužby ocení osobnosti z diecéze.
Obrázek novinky
20. 05. 2024

Slavnost Seslání Ducha svatého v katedrále

V neděli 19. května, na slavnost Seslání Ducha svatého, slavil plzeňský biskup Tomáš Holub mši svatou a udílel svátost biřmování v katedrále sv. Bartoloměje. Tímto svátkem skončila velikonoční doba.
Obrázek novinky
Hudba v diecézi
21. 05. 2024

Festival PilsAlive rozezněl nádvoří františkánského kláštera

Kapely a scholy hrající křesťanskou hudbu vystoupily na dalším ročníku hudebního festivalu PilsAlive, který se konal v sobotu 18. května na nádvoří bývalého františkánského kláštera v Plzni.
Obrázek novinky
22. 05. 2024

Květnový víkend pro matku a dceru

17.–19. května 2024 proběhl další z oblíbených tvořivých víkendů pro matku a dceru. Téma celého víkendu byla Bojovnice Júdit.
Obrázek novinky
20. 05. 2024

Divadelní hra Audience od Václava Havla na plzeňském biskupství

Srdečně zveme na jednoaktovou hru Václava Havla Audience v podání členů Divadelního souboru Tyl Čistá. Představení se koná 24. června 2024 od 19:00 v Diecézní sálu na plzeňském biskupství (nám. Republiky 35, Plzeň). Vzhledem k omezené kapacitě, doporučujeme rezervoovat místa na níže uvedeném e-mailu. Vstupné je dobrovolné.
Obrázek novinky
21. 05. 2024

Rozhovor v knihovně České křesťanské akademie tentokrát s biskupem Tomášem Holubem

O tom, jak je důležité a stále více bude osobní setkávání, o potřebě autentických osobností a laskavé nadějeplné otevřenosti hovoří biskup Tomáš Holub v rozhovoru cyklu Rozhovory v knihovně České křesťanské akademie.
Obrázek novinky
19. 04. 2024

Biskup Tomáš byl hostem podcastu COPA SE TU DĚJE

Podcastem provází šéfredaktorka televize ZAK - Lenka Prokšová a moderátor Jonáš Novotný. Hostem prvního dílu speciálu plzeňského podcastu COPA SE TU DĚJE byl Tomáš Holub, biskupem plzeňským.
Obrázek novinky
28. 02. 2024

Biskup Tomáš v rozhovoru pro ekonomický portál Roklen 24

Biskup Tomáš Holub hovoří nejen o financování církve, ale také o duchovních otázkách a etickém aspektu hospodaření. Celý rozhovor s redaktorkou Lenkou Dvořákovou najdete v odkazu, který uvádíme níže.
Obrázek novinky
31. 01. 2024

Z únorového diáře biskupa Tomáše

Obrázek novinky
01. 01. 2024

Z lednového diáře biskupa Tomáše

Obrázek novinky
23. 12. 2023

Biskup Tomáš byl hostem Ecclesia Podcast

ANOTACE PODCASTU: Od jara 2023 se v plzeňské diecézi v návaznosti na papežskou exhortaci Amoris laetitia otevřel prostor pro přijímání svátostí pro rozvedené, kteří žijí v novém svazku. Doprovázejícími na této cestě jsou plzeňský biskup Tomáš Holub a jím vybraní kněží, takzvaní misionáři milosrdenství. Ti mají během ročního setkávání připravit zájemce na to, aby mohli opět přijmout svátost smíření a následně eucharistii. Podobnou praxi podle Tomáše Holuba zavedou v budoucnu i jiní tuzemští biskupové. On sám se inspiroval desítkami biskupů z celého světa, kteří změnu zavedli. Na jeho postup nedávno zareagoval kardinál Dominik Duka, který zaslal do Vatikánu několik dotazů. Jak na ně papež František odpověděl? Ovlivní nová praxe pohled katolické církve na mimomanželský intimní život? A co dalšího má biskup v plánu? Na to vše odpoví v této epizodě biskup plzeňské diecéze Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D.

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás